Střediskové akce

Středisko sdružuje jednotlivé dětské oddíly a zajišťuje pro ně nutný servis – technické, administrativní a metodické zázemí pro naplňování cílů skautingu. Protože nás společně pojí příslušnost k jednomu středisku, realizujeme společně tyto akce:

Během skautského (školního roku) se jedná o:

Akademie

Tradiční společenské odpoledne, na kterém jsou přítomny všechny oddíly střediska. Hlavní náplní jsou divadelní představení oddílů, neméně očekávanou a žádanou zábavou je pak tombola nebo pohoštění v bufetu zajišťované paní Methanovou. Celá akce je ideální příležitostí pro setkání – rodičů s vedoucími, současnými členy a členy bývalými, členy oddílů navzájem. Akce se koná pravidelně na přelomu listopadu a prosince.

Ukliďme Česko

Již po několikáté se zapojíme do úklidové akce v okolí klubovny a při té příležitosti zvelebíme i samotnou klubovnu.

Tentokrát v neděli 14. 4. nás čeká brigáda ku zvelebení klubovny společně s úklidem jejího okolí. Sejdeme se společně v 9:00 v klubovně. S sebou mějte pracovní oblečení, vybavení a jídlo a pití. Konec akce bude v 15:00 taktéž v klubovně. Rodiče Dráčat jsou zváni na dopolední (9:00 – 11:00) pomoc s úklidem v Bohdaleckém lese.

Hra po Praze

Na Hru po Praze zveme členy, kamarády, rodiče, prostě široké sociální okolí střediska, takže se nás schází několik desítek. Hry po Praze využívají krásy města a zajímavých příběhů, které se v zde odehrály.

V roce 2024 nás čeká tato hra: http://www.skauti-vrsovice.cz/vodnici2024/.

Tábor

Na tábor jezdí společně vlčata a světlušky, skauti a skautky z Oronga a Hesperie (vždy v červenci). Benjamínci na tábor nejezdí a školka má svůj vlastní tábor.

Dílny a promítání

Otevřené akce pořádané v klubovně v nepravidelných intervalech. Dílny bývají různě zaměřené večery – od cestovatelských promítání a diskuzí o rozvojovém světě a jeho problémech, přes pletení košíků, po zapojování elektrických obvodů. Dílny jsou spíše určené starším (cca 15+), ale většinou jsou i rodiče a další příznivci střediska srdečně zváni.