Orongo

Orongo je chlapecký oddíl s číslem 198, jehož kořeny sahají do roku 1996, kdy vznikl spojením oddílů Minas Tirith a Bílý Bizon.

V oddíle působí tři věkové kategorie – vlčata (rozdělená na dvě takzvané šestky), skauti (ve družinách Taira a Minamoto) a roveři. Vlčata jsou kluci cca od 7 do 10 let (zhruba 1. stupeň ZŠ) a skauti jsou pak starší cca do 15 – 16 let (většinou 2. stupeň ZŠ). Starší členi přecházejí mezi rovery a zájemci následně až do vedení. Do vlčat v současnosti přijímáme podle čekací listiny, která má nyní nad 20 čekajících. Do skautů zatím bez čekání. Oddíl tedy stále přijímá členy od 11 let, tj. druhý stupeň ZŠ.

Většinu akcí má oddíl dohromady, program ale častěji zvlášť. Schůzky probíhají ve čtvrtek, pro vlčata od 16.30 do 18.00, pro skauty od 17.30 do 19.30, oddílovky (1. v měsíci) pak od 17.00 do 19.00. Skautské družiny Taira a Minamoto fungují z velké části pod vedením podobně starých rádců a v současnosti jsou obě zhruba pětičlenné. Jejich smyslem je rozvíjet schopnost týmové spolupráce, často si tvoří program sami – pod dohledem vedoucích a rádce (zpravidla nejstarší a nejzkušenější člen družiny). V současné době je v Orongu zhruba 16 vlčat, 11 skautů, a 6 roverů.

Zhruba jednou za tři týdny jezdíme za dobrodružstvím a poznáním na výpravy po české přírodě a do dalších zajímavých koutů Česka. První tři týdny v létě jezdíme na tábor, kterým naše celoroční činnost vrcholí a který je proto pro členy velmi důležitý.

Na střediskových akcích jako je tábor, Podzimniny nebo Akademie se uvidíš s dalšími členy střediska, zejména s holkami z oddílu Hesperia. Oddíl vede Kohy (Šimon Mlček), kterému dále pomáhají Chytač, Termit, Mamut, Panda, Stopař, a další roveři a bývalí vedoucí oddílu.

Rádi Tě mezi sebou přivítáme a budeme rádi, když s námi budeš psát historii – Tvých zážitků, Tvé družiny, našeho oddílu.

Proto pokud Tě náš oddíl zaujal, určitě zavolej nebo napiš, nebo prostě přijď ve čtvrtek na schůzku a domluvíme se.

VLČATA
čtvrtek od 16:30 do 18:00 (vždy)

SKAUTI
čtvrtky 17:30 – 19:30 (družinovky), 17:00 – 19:00 (oddílovky = 1. v měsíci)