Charakteristika oddílu Orongo

Orongo je chlapecký oddíl našeho střediska. Jeho kořeny sahají daleko do minulosti, samotný oddíl vznikl v roce 1996 a oslavil tak nedávno své 20. narozeniny. V oddíle působí dvě věkové kategorie – Vlčata a skauti. Vlčata jsou kluci cca od 7 do 10 let (zhruba první stupeň ZŠ) a skauti jsou pak starší cca do 15 – 16 let. Většinu akcí mají obě skupiny dohromady, program ale častěji zvlášť. Například schůzky probíhají pro obě skupiny ve čtvrtek od 17:00, Vlčata však končí již v 18.30 a skauti pokračují až do 19:00. Skupina skautů je ještě rozdělena na dvě družiny, menší, cca šestičlenné. Jejich smyslem je rozvíjet schopnost týmové spolupráce, často si tvoří program sami – pod dohledem vedoucích a rádce (zpravidla nejstarší a nejzkušenější člen družiny). V současné době je v Orongu zhruba 10 vlčat a 12 skautů rozdělených do družin Taira a Minamoto. Zhruba jednou za tři týdny jezdíme za dobrodružstvím a poznáním na výpravy po české přírodě a do dalších zajímavých koutů Česka. Na střediskových akcích a větších akcích jako je tábor nebo podzimniny se uvidíš s dalšími členy střediska, zejména s holkami z Hesperie. Oddíl vede Citron (Jakub Vítek), kterému dále pomáhají Fíla, Stopař, Kačer, Kohy, Maty a Jony a také bývalí hlavní vedoucí oddílu Housenka, Methan, Jarda a Lišák.

Rádi Tě mezi sebou uvidíme a budeme rádi, když s námi budeš psát historii – Tvých zážitků, Tvé družiny, našeho oddílu.