Skauting je otevřený všem bez rozdílu na vyznání, sexuální orientaci, původ či jiné odlišnosti. A platí to i v otázce ceny; skauting není drahý a roční náklady jsou přiměřené tomu, co dítě za tuto dobu zažije. Ostatně i dle reprezentativního výzkumu agentury Ipsos považuje třetina lidí skauting za levnější než ostatní volnočasové aktivity.

Skauting je hlavně o dobré partě a kamarádech, kteří spolu zažívají mnohá dobrodružství. Budeme rádi, pokud je s námi budete chtít zažít i vy!

Všechny naše dětské oddíly přijímají nové členy. Nejrychlejší cesta k dalším dotazům vede přes uvedené vedoucí v rubrice kontakty.

V současné chvíli jsou naše oddíly naplněny, přesto se můžete ozvat a my vám dáme vědět, až se místo uvolní.

Oddíl Dráčat přijímá holky i kluky od 4 do 6 let věku (předškoláky). Benjamínci mají schůzku každé pondělí v naší klubovně od 16:30 do 18:00. Během roku je čeká několik kratších výletů, některé i s rodiči.

Oddíl Hesperia přijímá holky ve věku od 7 do 13 let. Děvčata mají schůzky vždy ve  středu od 17:00 do 18:30.

Oddíl Orongo je v současné době naplněn, ale přesto se můžete ozvat a my vám dáme vědět, až se místo uvolní. Tento oddíl přijímá přijímá kluky ve věku od 7 do 13 let. Hoši mají schůzky vždy od 17:00 do 19:00, vlčata (cca první stupeň ZŠ) do 18:30.

Ceny

Snažíme se, aby byla naše činnost přístupná úplně každému. Myslíme si, že finance nemají být důvodem k neúčasti na akcích. Všichni vedoucí dělají svou práci dobrovolně, bez nároku na odměnu, přesto je nutné přispět na provoz klubovny, na dopravu a potraviny na výpravách, materiál na programy, anebo na fungování celé organizace, která nás významně podporuje v celém spektru činností.

Pokud se rozhodnete vstoupit do jednoho z našich oddílů, jedná se o tyto poplatky:

300 – 400 Kč vstupní poplatek

500 – 800 Kč roční příspěvek

100 – 500 Kč za výpravu (liší se podle počtu dnů, vzdálenosti…)

cca 1000 Kč podzimní prázdniny (tzv. podzimniny)

cca 4000 Kč za tábor (3 týdny pro starší), cca 3000 Kč za dva týdny pro mladší

Výběr poplatků se liší podle oddílů.