Charakteristika oddílu Dráčata

Na demografickou situaci spojenou s nárůstem počtu dětí v nejnižší věkové kategorie reagovala i naše skautská organizace. Relativně nedávno tak začaly vznikat oddíly pro nejmenší děti, tzv. benjamínky neboli předškoláky. I náš oddíl Dráčat má relativně krátkou tradici. U jeho zrodu stáli zkušení vedoucí dříve působící o oddílů Orongo (Tomáš Vrána – Housenka) a Hesperia (Kateřina Platilová – Káťa a Barbora Bodláková – Bodlina).

Benjamínci na prahu školního roku 2019/2020 otevírají pátý rok své existence. Ve vedení došlo ke změnám. Nyní vede oddíl Methan, bývalý vedoucí oddílu Orongo a vedoucí střediska, dále pak Sůša, Bodlina, původně z dívčího oddílu Hesperia a také maminka Veronika také se skautskou zkušeností a maminka Renata.

Mezi členy je cca 15 dětí ve věku od 4 do 7 let a v případě Vašeho zájmu Vás rádi uvítáme, nebo zodpovíme vaše dotazy (viz kontakty). Hlavním pilířem programu jsou hravé schůzky, každé pondělí od 16:30 do 18:00 v naší klubovně. Dále se benjamínci (i s rodiči) zúčastňují střediskových akcí (Akademie, Hra po Praze, Gurmánské hody, Příprava tábora) a chystá se také několik málo jednodenních výprav.

V současné době (září 2019) je kapacita oddílu naplněna, neváhejte nás však v případě zájmu kontaktovat a po uvolnění místa Vám dáme vědět.

Těšíme se na Vás!