Charakteristika oddílu Benjamínci

Na demografickou situaci spojenou s nárůstem počtu dětí v nejnižší věkové kategorie reagovala i naše skautská organizace. Relativně nedávno tak začaly vznikat oddíly pro nejmenší děti, tzv. benjamínky neboli předškoláky. I náš malý „oddíl“ má relativně krátkou tradici. U jeho zrodu stáli zkušení vedoucí dříve působící o oddílů Orongo (Tomáš Vrána – Housenka) a Hesperia (Kateřina Platilová – Káťa a Barbora Bodláková – Bodlina). Benjamínci na prahu školního roku 2017/2018 otevírají třetí rok své existence. Řady vedoucích ještě rozšířila maminka dvou členů oddílů Markéta. Mezi členy je 5 – 10 děti ve věku od 4 do 7 let a v případě Vašeho zájmu Vás rádi uvítáme, nebo zodpovíme vaše dotazy (viz sekce kontakty). Hlavním pilířem programu jsou hravé schůzky, každé pondělí od 16:30 do 18:00 v naší klubovně. Dále se benjamínci (i s rodiči) zúčastňují střediskových akcí (Akademie, Hra po Praze, Gurmánské hody, Příprava tábora) a chystá se také několik málo jednodenních výprav.

Těšíme se na Vás!