Charakteristika oddílu Benjamínci

Na demografickou situaci spojenou s nárůstem počtu dětí v nejnižší věkové kategorie reagovala i naše skautská organizace. Relativně nedávno tak začaly vznikat oddíly pro nejmenší děti, tzv. benjamínky neboli předškoláky. I náš malý „oddíl“ má relativně krátkou tradici. U jeho zrodu stáli zkušení vedoucí dříve působící o oddílů Orongo (Tomáš Vrána – Housenka) a Hesperia (Kateřina Platilová – Káťa a Barbora Bodláková – Bodlina). Benjamínci na prahu školního roku 2018/2019 otevírají čtvrtý rok své existence. Řady vedoucích se ještě rozšířili, a to i o samotné rodiče členů. Mezi členy je cca 10 dětí ve věku od 4 do 7 let a v případě Vašeho zájmu Vás rádi uvítáme, nebo zodpovíme vaše dotazy (viz kontakty). Hlavním pilířem programu jsou hravé schůzky, každé pondělí od 16:30 do 18:00 v naší klubovně. Dále se benjamínci (i s rodiči) zúčastňují střediskových akcí (Akademie, Hra po Praze, Gurmánské hody, Příprava tábora) a chystá se také několik málo jednodenních výprav.

V současné době (září 2018) je kapacita oddílu naplněna, neváhejte nás však v případě zájmu kontaktovat a po uvolnění místa Vám dáme vědět.

Těšíme se na Vás!